Zbawienna siła audiobooków

sila audiobookow

Dzisiejszy świat jest pełen bodźców, stresu i dodatkowych obowiązków. Warto odnaleźć czas, który pozwoli na odpoczynek i poświęcenie się swoim ulubionym zajęciom. Dla każdego są to różne czynności – część z nas uwielbia uprawiać sporty, inni natomiast odpoczywają podczas spaceru z psem. Wolne wieczory są doskonałym momentem na obcowanie ze sztuką – dobrym filmem, ulubioną muzyką bądź ciekawą książką.

Rozwój technologiczny przynosi nam wiele rozwiązań, które dają większą dostępność różnych tekstów kultury w formie wizualnej bądź audiowizualnej. Są nimi m.in. audiobooki, czyli książki odczytywane przez lektorów, które można odsłuchać, zamiast przeczytać. Korzystanie z nich pozwala łączenie przyjemnego z pożytecznym np. słuchanie ulubionej książki podczas wykonywania domowych obowiązków. Można sobie również umilić inne aktywności – słuchać ich podczas jazdy na rowerze czy truchtu na bieżni. Przynosi nam to podwójną przyjemność i oszczędność czasu, którego niestety większości z nas na co dzień brakuje.

Coraz więcej pozycji literackich z różnych dziedzin pojawia się w formie audiobooka. Nie są to tylko książki fabularne bądź lektury szkolne. W takiej postaci można odnaleźć też teksty popularnonaukowe, poradniki czy materiały dotyczące biografii znanych osób. W ostatnich latach popularność zyskały pozycje o charakterze psychologicznym – takie, które udzielają nam wskazówek życiowych lub pomagają uporać się z demonami przeszłości. Jednym z nich jest utwór Dale’a Carnegie o tytule „Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem – audiobook”. Został on udostępniony w formie przystępnej dla wielbicieli literatury w wersji audio, można jednak skorzystać z niego również w sposób tradycyjny. Jest to doskonała pozycja dla tych czytelników, którzy z jakichś powodów nie są zadowoleni ze swojego dotychczasowego życia i chcieliby dokonać w nim zmian w taki sposób, by móc cieszyć się nawet z tych najmniejszych rzeczy.

Wbrew pozorom wielu z nas zmaga się z niepowodzeniami, frustracją czy gniewem. Wszystko jednak zależy od naszej interpretacji zdarzeń, które przynosi nam los. Są powody, dla których część osób, mimo wielu kłopotów uważa swoje życie za udane. U innych natomiast każda najmniejsza przeszkoda zabiera codzienną radość i spokój ducha. W tej pozycji autor udziela wskazówek, które pomagają osiągnąć życiową harmonię nawet tym, dla których dzisiejsza rzeczywistość jest wyjątkowo trudna. Znajdziemy tam m.in.:

– podpowiedzi, które pomogą odnaleźć w życiu sens i cel,

– wskazówki, które pomogą nam uzyskać balans pomiędzy życiem prywatnym, rodzinnym czy zawodowym,

– umiejętności pozwalające na skuteczne podtrzymywanie relacji i rozwijanie kontaktów międzyludzkich,

– sposoby na rozwój talentów i zainteresowań,

– porady, które pozwolą nam się uporać z każdym problemem i skutecznie stawić czoła wyzwaniom,

Jednocześnie autor podkreśla, że nie jest konieczna diametralna zmiana całego swojego życia i wszystkich jego elementów. Odnosząc się do różnych położeń warto poszukać równowagi i szczęścia – każdy w swojej małej, indywidualnej rzeczywistości. Ze względu na to, że jesteśmy od siebie różni, nie można wskazać jednego szablonu, który zapewni pogodną codzienność każdemu. Pozycja „Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem – audiobook” jest idealna dla osób poszukujących inspiracji, odmiany czy ożywienia swojej aktualnej sytuacji życiowej.

Idea audiobooków, a tym bardziej takich o tematyce psychologicznej jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby współczesnych czytelników. Ze względu na swoją przystępną formę mogą skorzystać z nich osoby, które w ferworze pracy i codziennych obowiązków nie mają czasu na czytanie tradycyjnej – papierowej wersji. Szybkie tempo życia sprawia, że wiele z nas potrzebuje usystematyzowania swojego życia, celów zawodowych czy relacji z najbliższymi. Takie poradniki pozwalają na dostęp do fachowej wiedzy nawet wtedy, gdy nie dysponujemy dużym budżetem. Podobnie audiobooki o innej tematyce – zgodnej z naszymi zainteresowaniami – wpisują się w zapotrzebowanie dzisiejszego społeczeństwa na obcowanie z kulturą, rozwój intelektualny czy spokojne spędzanie wolnego czasu.