Na co zwrócić uwagę przy odchudzaniu?

Na co zwrócić uwagę przy odchudzaniu?

W dobie zdrowego i aktywnego trybu życia każdy dąży do tego, aby żyć i przede wszystkim wyglądać zdrowo. Zbliża się okres wakacyjny i to dobry moment, aby zacząć spełnianie naszych postanowień noworocznych i wyrobić sobie formę na lato. Absolutnie nie jest za późno na zgubienie paru kilogramów i poprawienie wizualne swojej sylwetki. Jak się za to zabrać, czy wystarczy wprowadzić kilka zmian w diecie, w jakim stopniu zacząć być aktywnym fizycznie i na jakich ćwiczeniach się skupić?

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy

Nawet najpiękniejsza i najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. To właśnie w tym momencie możemy powiedzieć sobie dość i zacząć zwracać uwagę na to, co jemy i na to jaki prowadzimy styl życia. Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych realiach spędzamy najwięcej czasu w pozycji siedzącej, czyli uprawiamy tzw. siedzący tryb życia. Tego akurat nie możemy wyeliminować w stu procentach naszego codziennego grafiku, ale możemy wprowadzić 15-minutowe przerwy co godzinę, aby rozprostować kości i wykonać parę skłonów, wymachów rękami, nogami, chwilę poskakać, żeby pobudzić zastałe ciało. Nie zawsze mamy ku temu możliwość, jednak kiedy tylko nadarzy się taka okazja, powinniśmy zadbać o taki mały dodatek ruchowy, który naprawdę może dużo zdziałać. Zapomnijmy o hasłach typu „zaczynam od poniedziałku”, „zaczynam od nowego miesiąca”, itd. Zacznij już dziś.

Nie stosuj się do gotowych diet odchudzających

Schudnąć z brzuch? W internecie możemy znaleźć wiele udostępnionych planów diet, czy jadłospisów skomponowanych specjalnie pod danych użytkowników. Dietetycy układając taki plan biorą pod uwagę zdrowie, masę ciała, wzrost i wiele innych czynników, które są kluczowe do tego, aby dieta ta miała sens. Jeśli chcemy mieć skonstruowaną dietę pod siebie, to koniecznie powinniśmy udać się do dietetyka, który idealnie dobierze do nas odpowiednią dietę na odchudzanie. Po miesiącu stosowania się do diety znalezionej w internecie możemy zrazić się do tego ze względu na brak jakichkolwiek efektów. To logiczne. Coś co może komuś pomóc, niekoniecznie pomoże nam.

Zrezygnuj z niezdrowych przegryzek

Pod hasłem przegryzki najczęściej kryją się takie produkty jak chipsy, ciastka, czekolady mleczne, drożdżówki, kremówki, pączki i wiele innych znanych nam smacznych produktów. Są to tzw. puste kalorie, które mimo tego, że przyciągają smakiem i trudno jest się nim oprzeć, to dostarczają nam tylko kalorii, czasem lekkiego ładunku energicznego ze względu na wysoką zawartość w nich cukru, ale poza tym nie oferują naszemu organizmowi niczego pożytecznego. To właśnie te produkty nas tuczą i mogą nam przysporzyć dodatkowych kilogramów na wadze.

Jedz za to warzywa i owoce

To bardzo ważny dodatek, a jak się okazuje może być to też główny posiłek. Owoce i warzywa nie zawierają w sobie wielu kalorii, a po zjedzeniu porcji składające się z kolorowych produktów na talerzu, dostarczymy do organizmu wielu witamin i co najważniejsze – najemy się. To bardzo zdrowy wybór. Nie tylko możemy urozmaicić nasze dania o surówki, które są również bardzo zdrowe, pod warunkiem, że są zrobione z naturalnych składników, ale powinniśmy jeść je również jako same w sobie produkty. Jeśli skórka jest jadalna, to po wcześniejszym umyciu możemy zjeść takie warzywo lub owoc razem z nią, gdyż zawiera w sobie wiele cennych składników i minerałów. Doskonałym pomysłem jest zamienienie tłustych frytek z ziemniaków, na frytki z batatów, lub frytki z marchewki. Wystarczy pokroić bataty lub marchewkę w słupki i przyrządzić je wedle preferencji smakowych w piekarniku. W efekcie uzyskamy danie smaczne i przede wszystkim zdrowe.

Pij więcej wody

Jeśli zależy nam na odchudzaniu, to powinniśmy zwiększyć ilość wypijanej wody. Woda oprócz swoich zdrowotnych właściwości może nieco oszukać organizm i poprzez zwiększenie ilości spożywanej wody, możemy zmniejszyć zapotrzebowanie na inne kolorowe i kaloryczne napoje. Spożywanie ok. 2 litrów wody dziennie pomoże przyspieszyć metabolizm, który jest bardzo ważny w przypadku, gdy chcemy zgubić parę kilogramów.

Przygotowuj dania

Zrezygnowanie ze stołowania się na mieście, bądź ograniczenie jedzenia w restauracjach, barach i innych miejscach może mieć pożądane skutki. Gdy wychodzimy na miasto często damy się skusić na niekoniecznie zdrowe jedzenie, często tłuste. Ważne jest, aby w większość dni jeść przygotowane przez siebie dania, w których będziemy wiedzieli co się znajduje i będziemy mieli pewność, że to co jemy jest zdrowe. Pamiętajmy o użyciu świeżych i naturalnych składników do dań, co na pewno pomoże nam poprawić jakość odżywiania, a nawet wpłynąć na utratę kilogramów.

Zadbaj o swój sen

Sen jest bardzo ważnym elementem doby. Zanotowano, że w trakcie snu człowiek najlepiej się regeneruje, ale także może zgubić parę kilogramów. Zadbajmy o to aby codziennie się wysypiać, spać po ok. 7-8 godzin. Niedobór snu niesie ze sobą konsekwencje związane z upośledzeniem działania układu hormonalnego i odpornościowego. Nie pozwólmy na to, aby złapać różne infekcje, bo to wiązałoby się z byciem przywiązanym do łóżka i nie mielibyśmy siły na aktywne spędzanie dni i przygotowywanie zdrowych posiłków.

Opracowanie na podstawie:

Jak szybko schudnąć – Szybka utrata wagi skutecznie i bezpiecznie

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

spot_img

Najnowsze artykuły

Przeczytaj również