Wola Park zaprasza dzieci na wspólne zabawy i bajkową wystawę

atrakcje dzicie

Już w najbliższy czwartek 14 października w Wola Parku rozpocznie się weekend pełen atrakcji pod hasłem „Jesień w Szwedzkiej Wiosce”. Na placu zabaw będzie można spotkać łosie i renifery, a na dzieci czekać będzie także stanowisko z malowaniem buziek i tatuaży oraz kolorowankami z najpopularniejszą bohaterką szwedzkich bajek – Pippi Pończoszanką. Dzięki współpracy Wola Parku z Ambasadą Szwecji, 1 listopada w Szwedzkiej Wiosce pojawi się również wystawa „Niech żyje Pippi”, która przez cały miesiąc będzie prezentować odwiedzającym niezwykłą historię tej dziewczynki.

Szwedzka Wioska to wyjątkowy plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci z różnymi niepełnosprawnościami – wzroku, słuchu, ruchu – i wyzwaniami neurorozwojowymi. Wykonany jest z naturalnych materiałów, głównie drewna i lin, a swoją budową przypomina drzewo. Atrakcje zaplanowane na najbliższy weekend w Szwedzkiej Wiosce to m.in. tropienie śladów szwedzkich zwierząt, malowanie liści, czy robienie ludzików z kasztanów. Poza tym, przed placem zabaw na wszystkie dzieci czekać będzie stanowisko z malowaniem buziek i tatuaży we wzory z leśnymi mieszkańcami Szwedzkiej Wioski. Wspólna zabawa rozpocznie się już w czwartek 14 października, by wszyscy uczniowie, którzy tego dnia z okazji Dnia Nauczyciela nie mają lekcji, mogli kreatywnie spędzić czas. Animacje w Szwedzkiej Wiosce odbędą się w czwartek i piątek w godzinach od 14:00 do 19:00 oraz w sobotę w godzinach od 12:00 do 19:00.

– Szwedzka Wioska to wyjątkowa przestrzeń dla wszystkich dzieci – w różnym wieku i z różnymi niepełnosprawnościami. Tak, jak Wola Park, tak i ona jest miejscem spotkań, które rozwija wyobraźnię i pozwala rodzinom na wartościowe spędzenie wolnego czasu. W najbliższy weekend postanowiliśmy zaoferować najmłodszym aktywności nawiązujące do szwedzkiego charakteru placu, by mogli poprzez zabawę poznać leśnych mieszkańców Szwecji. – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Manager w Wola Park.

Atrakcje zaplanowane na najbliższy weekend to nie wszystko, co Wola Park przygotował na nadchodzące tygodnie. Dzięki wyjątkowej współpracy z Ambasadą Szwecji, 1 listopada w okolicy Szwedzkiej Wioski pojawi się wystawa pt. „Niech żyje Pippi”. Została przygotowana przez Astrid Lindgren Company, Instytut Szwedzki i Ambasadę Szwecji w Polsce z okazji 75. urodzin Pippi i w Wola Parku będzie dostępna do oglądania przez cały miesiąc. Wystawa jest wykonana ze specjalnych ekologicznych płyt kartonowych, a jej celem jest przybliżenie historii przygód Pippi – od momentu, w którym Astrid Lindgren pisała pierwszą książkę, a świat pogrążony był w wojnie, aż do ważnej roli, jaką Pippi ma do odegrania także dzisiaj.

– By jak najlepiej wykorzystywać potencjał Szwedzkiej, nawiązaliśmy współpracę z Ambasadą Szwecji, której efektem będzie miesięczna ekspozycja wystawy o Pippi Pończoszance. Mamy nadzieję, że przybliży ona naszym odwiedzającym historię przygód bohaterki uwielbianej przez kilka pokoleń dzieci i młodzieży i zainspiruje do poznania szwedzkiego świata bajek. – dodaje Kamila Popławska-Bernatowicz.

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA, Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.

W lutym 2020 roku ogłoszone zostały plany związane z projektem rewitalizacji Ogrodów Ulricha. Włączone w proces inwestycyjny zostaną zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Projekt ma na celu przywrócenie temu miejscu dawnego blasku. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, docelowo stworzy na tym terenie miejsce, które będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin. Przestrzeń będzie łączyła społeczną użyteczność przestrzeni – przeznaczoną na warsztaty, zajęcia edukacyjne i spotkania – z funkcją handlowo-gastronomiczną.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa. Od kilku lat priorytetowe dla Wola Parku są tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zmianami klimatu oraz zero waste.