Ferie zimowe w Plejadzie– na wesoło i twórczo!

zimowe ferie

Okres ferii szkolnych to nie czas na nudę! Atrium Plejada stawia na twórczą zabawę i zachęca najmłodszych w przerwie od nauki do udziału w warsztatach. Będzie wesoło, kreatywnie i na pewno ciekawie. Tworzenie biżuterii, malowanie akwarelami, a do tego zajęcia z programowania i robotyki – to tylko niektóre z aktywności zaplanowanych w okresie ferii w Atrium Plejada. Do zimowej akcji włączyli się także najemcy galerii, oferując w tym czasie korzystne rabaty na wybrany asortyment.

Choć ferie zimowe w województwie śląskim zaczynają się dopiero 14 lutego, to już dziś warto poszukać ciekawych pomysłów dla dzieci na spędzenie wolnego czasu. Na zimę w mieście – na wesoło i twórczo – zaprasza najmłodszych bytomskie centrum Atrium Plejada, które przygotowało dwa tygodnie pełne atrakcji.

Zimowe warsztaty

Zimowe aktywności rozpoczną się w środę (16 lutego) od zajęć z malowania akwarelami dla dzieci i młodzieży (w wieku 12-18 lat). Początek warsztatów przewidziano na godzinę 16.00; czas ich trwania: 180 minut. Na zajęcia obowiązują zapisy internetowe; maksymalna liczba uczestników to 10 osób. Natomiast 17 i 18 lutego zaplanowano warsztaty z tworzenia biżuterii z drutu aluminiowego. Zajęcia odbędą się w czwartek i w piątek w dwóch grupach 10-osobowych, o godzinach 16.00 oraz 17.45. Nie obowiązują na nie zapisy. Czas trwania spotkań: 90 minut. Szycie przytulanek i tworzenie zakładek do książek to z kolei sobotnia atrakcja (19 lutego), przygotowana z myślą o początkujących miłośnikach ręcznych robótek. Zajęcia odbędą się w dwóch 10 osobowych grupach o godz. 12.00 i potrwają około 90 minut. Nie obowiązują na nie zapisy.

To nie koniec zimowych aktywności w Atrium Plejada! Równie ciekawie zapowiada się drugi tydzień ferii. Od 23 lutego do 26 lutego centrum handlowe zaprasza chętnych na kolejny cykl warsztatów, rozwijających zdolności i zainteresowania.

W środę (23 lutego) młodzi bytomianie będą mogli wziąć udział w zajęciach z tworzenia biżuterii z koralików. Zajęcia odbędą się w dwóch 10 osobowych grupach o godzinach 16.00 oraz 17.45 i potrwają około 90 minut. Nie obowiązują na nie zapisy. Tworzenie kolorowych, unikalnych magnesów na lodówkę to wyzwanie i świetna zabawa! Chętni będą mogli samodzielnie zrobić kreatywne magnesy podczas czwartkowych warsztatów plastycznych (24 lutego), które odbędą się dla 10-osobowej grupy o godz. 15.00. Zajęcia potrwają około 90 minut. Nie obowiązują na nie zapisy. Z kolei 25 i 26 lutego mali inżynierowie będą mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki WeDo wykorzystujących klocki Lego i komputery, z dostosowanym do ich wieku oprogramowaniem. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się budowania i programowania prostych konstrukcji. Każdego dnia zaplanowano 3 spotkania w grupach po 10 osób. W piątek zajęcia odbędą się w godzinach: 16.00, 17.15 i 18.30. Natomiast w sobotę – w godzinach: 12.00, 13.15 i 14.30. Nie obowiązują na nie zapisy. Czas trwania: około 60 minut. Warsztaty realizowane będą w strefie warsztatowej, zlokalizowanej między drogerią Hebe i salonem Orange.

– Zapraszamy do Atrium Plejada dzieci i młodzież, które pozostają podczas ferii w mieście.Przerwa od nauki nie musi oznaczać, że będzie nudno. Przez dwa tygodnie, od środy do soboty, najmłodsi bytomianie będą mogli wziąć udział w ciekawych, kreatywnych warsztatach o różnej tematyce– mówi Joanna Plata, Dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada w Bytomiu i dodaje: – Zajęcia plastyczne, szycie maskotek, samodzielne robienie biżuterii czy robotyka WeDo – to tylko kilka propozycji na to, jak można przyjemnie i pomysłowo spędzić ferie zimowe w mieście. Z pewnością każdy wybierze coś interesującego dla siebie. Ciekawa zabawa i dobry humor gwarantowane.

Do akcji włączyli się także niektórzy najemcy galerii, oferując uczestnikom warsztatów atrakcyjne obniżki na wybrane artykuły. Smakosze lodów mają okazję skorzystać ze specjalnej ceny na desery lodowe z 3 gałkami i dodatkami w Lodziarni Grycan. Księgarnia Świat Książki z kolei kusi 25% rabatem na wszystkie książki dla dzieci i młodzieży, natomiast sklep ELF Zabawki proponuje aż 30% rabatu na całą ofertę z wyłączeniem wyprzedaży i produktów LEGO. Z okazji ferii 15% zniżkę na wszystkie artykuły przygotował także sklep Bartek, taką samą wysokość rabatu proponuje salon Novus Optyk – na kompletną parę okularów oraz badanie wzroku gratis dla osoby dorosłej.