Ekologiczne podpaski – z czego powstają?

podpaski higieniczne

Ekologiczne podpaski zyskują wśród pań coraz większą popularność. Kobiety wybierają je ze względu na ich małoinwazyjny wpływ na środowisko, jak również komfort używania. Warto więc poznać więcej informacji na temat tych produktów.

Z czego powstają ekologiczne podpaski?

Ekologiczne podpaski mają być przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Z racji tego, że jest to produkt, z którego korzysta co miesiąc większość kobiet, firmy, dla których dbanie o planetę jest bardzo ważne, postanowiły zapewnić kobietom alternatywę, która nie będzie miała aż tak negatywnego wpływu na środowisko, jak popularne, dostępne w każdych sklepach podpaski.

Mentalność kobiet również ulega zmianie. Dzisiaj menstruacja nie jest już powodem do wstydu. Nikt nie kupuje podpasek po kryjomu, wręcz przeciwnie — są one szeroko reklamowane w mediach. Zmienia się również sam rodzaj dostępnych podpasek — są one sprzedawane w różnych rozmiarach, kształtach, a nawet wariantach zapachowych. A co za tym idzie, aby je wyprodukować, producenci muszą korzystać z tworzyw sztucznych, barwników czy aromatów zapachowych. To wszystko odbija się nie tylko na zdrowiu kobiet, lecz także na zdrowiu naszej planety.

Dlatego dużo lepszym wyborem są podpaski ekologiczne wykonane w 100% z naturalnych materiałów. Do ich produkcji używa się naturalnej bawełny, która jest bezpieczna dla skóry. Podczas stosowania podpasek ekologicznych można zapomnieć o podrażnieniach i reakcjach alergicznych.

Jakie właściwości mają ekologiczne podpaski?

Podpaski ekologiczne oprócz tego, że są delikatne i bezpieczne w stosowaniu, są również całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że aby ulec całkowitemu rozpadowi, potrzebują kilku miesięcy. Dla porównania zwykła podpaska drogeryjna rozkłada się kilkadziesiąt lat. Różnica jest więc znacząca. Przy założeniu, że każda kobieta zużywa w ciągu swojego życia ponad 10 tysięcy podpasek, to łatwo oszacować, jak zły wpływ ma to na środowisko naturalne.

Obecnie kobiety mogą korzystać z bardziej ekologicznych rozwiązań, takich jak podpaski wielorazowego użytku czy kubeczki menstruacyjne. Jednak dla wielu z nich nie jest to komfortowa opcja. Jeśli nadal wolą korzystać z jednorazowych podpasek, warto, aby wybrały korzystniejszy dla siebie i środowiska produkt. Taka mała zmiana może mieć ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale również na klimat.