Rodzinny wyjazd w góry – co musi znaleźć się w walizce?

wyjazd w gory

Polskie góry to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych, nie tylko w wakacje, ale przez cały rok. W góry z powodzeniem można podróżować z rodziną, atrakcyjnie i aktywnie spędzać czas, jak również obcować z naturą. Planując wycieczkę w góry, na pewno warto się odpowiednio przygotować, kupić niezbędne wyposażenie, zainwestować w dobrą odzież.

Polskie góry są przepiękne. Nic w tym dziwnego, że sezon w nich tak naprawdę trwa przez cały rok. Chcąc w komfortowych warunkach wypoczywać w górach, na pewno warto wszystko zorganizować wcześniej, wtedy będziemy mieli pewność, że o niczym nie zapomnimy, znajdziemy taką kwaterę, która będzie nam jak najbardziej odpowiadać.

Planując rodzinny wyjazd, zarówno wakacyjny, jak również weekendowy, warto dobrze spakować walizkę. Oczywiście wyposażenie, które powinniśmy ze sobą zabrać, jak również ilość odzieży, w dużej mierze zależy od tego, na jaki okres jedziemy, jak liczna jest nasza rodzina, jak również od tego, gdzie będziemy nocować. Inna walizka będzie potrzebna w góralskim domu, inna na polu namiotowym, jeszcze inna do kampera.

Co powinno być w walizce, gdy jedziemy w góry?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadzę to, że pogoda w górach jest bardzo zmienna, dlatego pierwszym krokiem jest posiadania odzieży, która jest adekwatna do pory roku, ochroni nas przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami. Druga kwestia to odpowiednie obuwie. Powinno usztywniać nogę, kostkę, jak również zapewniać przyczepność.

Nasza walizka powinna zawierać:

– kilka zestawów odzieży, na różną pogodę,
– odzież termiczną, jeżeli zachodzi taka potrzeba,
– obuwie,
– kurtki przeciwdeszczowe,
– szalik oraz czapki,
– okulary przeciwsłoneczne,
– podstawowe leki, które są przez nas używane, środki pielęgnacyjne.

Jeżeli śpimy w kamperze lub na polu namiotowym, biwakowym, oczywiście powinniśmy posiadać dedykowane wyposażenie, dzięki któremu będziemy mogli swobodnie odpoczywać. Na pewno konieczne będzie posiadanie:

– namiotu,
– akcesoriów do spania (karimata, śpiwór, materace),
– mebli campingowych,
– kuchenki turystycznej na butlę gazową,
– odpowiedniego wyposażenia do przygotowania posiłków oraz ich spożywania,
– środki czystości,
– bardziej rozbudowaną apteczkę,
– latarki, baterie, rozpałki różnego rodzaju.

Na pewno do wyjazdu w góry, warto się w odpowiedni sposób przygotować. Wtedy będziemy mieli absolutną pewność, że nic negatywnego nas nie zaskoczy, a wypoczynek będzie komfortowy.