KulturaKreatywne warsztaty ekologiczne dla szkół

Kreatywne warsztaty ekologiczne dla szkół

Jak skonstruować zielone czujniki smogu, stworzyć oddychające obrazy i nadać nowe życie starym rzeczom? Tego właśnie dowiadują się warszawscy uczniowie podczas warsztatów przygotowanych przez Centrum Praskie Koneser. Razem z edukatorami Fundacji Ekotrend oraz Przerób-My najmłodsi poznają świat ekologii.

Wraz z nadejściem wiosny, Centrum Praskie Koneser przygotowało dla uczniów szkół bezpłatne warsztaty ekologiczne. Tematy zajęć są dostosowane do wieku uczestników. Spotkania te mają na celu m.in. kształtowanie świadomości ekologicznej, uczenie szacunku do przyrody i przypominanie o jej znaczeniu dla człowieka.

Warsztaty ekologoiczne

Podczas warsztatów dzieci wykonują ekoprzedmioty, takie jak: oddychające obrazy, zielone czujniki smogu, domki dla owadów oraz dowiadują się, czym są zielone filtry powietrza i dlaczego warto mieć je w swoich domach. W ramach ostatnich spotkań poświęconych upcyklingowi, młodzi adepci ekologii nadadzą też nowe życie przedmiotom. Dzięki nauce przez zabawę edukatorzy z Przerób-My i Fundacji Ekotrend nie tylko pobudzą kreatywność najmłodszych, lecz także przybliżą im istotną wiedzę o środowisku naturalnym.

Warsztaty przybliżą młodym adeptom ekologii ideę dawania nowego życia niepotrzebnym przedmiotom. Wyjaśniona zostanie też różnica pomiędzy pojęciem „recykling” a „upcykling”. Uczestnicy wykonają przedmioty użytkowe z rzeczy, które nie nadają się do już wykorzystania zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Wcześniej już, jeszcze w marcu, w ramach ekologicznych warsztatów szkolnych w Centrum Praskim Koneser uczniowie dowiedzieli się czym są zielone filtry powietrza. Cały cykl jest częścią Klimatycznej Wiosny Konesera, podczas której odbywają się dziesiątki wydarzeń w nurcie eko i zero waste.

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

spot_img

Najnowsze artykuły

Przeczytaj również