Moda i UrodaJakie są rodzaje pończoch klasycznych i jak je nosić?

Jakie są rodzaje pończoch klasycznych i jak je nosić?

Można wymienić kilka powodów dla których kobiety noszą pończochy. Warto wiedzieć, że dla wielu pań będzie to wygodniejszy zamiennik rajstop, w pończochach panie czują się zmysłowo i bardzo kobieco. Przed zakupem warto dowiedzieć się jakie są rodzaje pończoch klasycznych oraz w jaki sposób je nosić, co pozwoli na wybranie dla siebie tego najwłaściwszego modelu. 

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje pończoch? 

Wiele pań, które nie są obeznane w tematyce pończoch uważa, że wszystkie pary są do siebie podobne. Okazuje się jednak, że zachodzą pomiędzy nimi zasadnicze różnice o których warto wiedzieć. Zasadniczo powinno się podzielić pończochy klasyczne na:

  • samonośne, które zakłada się w ten sam sposób co zakolanówki, od wewnątrz, w górnej części, zwykle podszyte są paskiem silikonu który powoduje, że pończochy te utrzymane są na swoim miejscu;
  • do paska, nie zsuwają się one z nóg z tej przyczyny, że przypięte są do pasa pończoch przy pomocy podwiązek;

Należy wiedzieć, że manszeta to centralny element pończoch, jest to opaska utrzymująca je na udzie. Manszeta może być koronkowa, gładka bądź też wzorzysta. Warto wspomnieć też o pończochach uciskowych, które występują w obu wersjach, samonośnej oraz do paska.

W jaki sposób nosić pończochy?

Pończochy są bielizną praktycznie całoroczną, która nadaje się doskonale na każdą okazję. Analogicznie jak ma to miejsce w przypadku rajstop, również pończochy występują w całej gamie grubości oraz niezliczonej ilości kolorów i wzorów. Należy pamiętać o tym, że w przypadku kiedy wyborem są pończochy samonośne, wtedy nie powinno używać się balsamów a także niewskazane jest zakładanie ich na wilgotną skórę, gdyż wtedy zsuną się z nóg. Pończochy samonośne bardzo często występują w charakterze bielizny codziennej. Decydując się na zakup pończoch, warto mieć na uwadze swój wzrost a także obwód uda. Przy zakładaniu pończoch nie należy się spieszyć, należy zakładać je powoli, wtedy efekt okaże się być doskonały. W przypadku pończoch samonośnych należy pamiętać również o tym, by nogi były suche, gdyż wtedy to zagwarantowana zostaje należyta przyczepność.

Jakie są stylizacje z pończochami klasycznymi?

Do najprostszych połączeń należą zestawienia pończoch z sukienkami oraz ze spódnicami. Czarne pończochy samonośne to doskonałe rozwiązanie do biurowych outfitów. Pewną alternatywą będą pończochy ze szwem z tyłu, które nadają wyjątkowego charakteru oraz wspaniale pasują do stylu retro. Pończochy we wzory to doskonałe rozwiązanie na wieczorne wyjścia, kiedy można nieco zaszaleć oraz poeksperymentować. Doskonałym rozwiązaniem na kolację będzie połączenie małej czarnej, pończoch w kropki oraz marynarki.

Pończochy klasyczne cały czas zyskują na popularności, gdyż stanowią modny dodatek, który jest wręcz niezbędny w każdej kobiecej szafie. Pończochy klasyczne zapewniają wygodę oraz komfort noszenia oraz sprawiają, że każda kobieta czuje się zdecydowanie bardziej zmysłowa oraz pewniejsza w swojej roli. Dużą rolę odgrywa tutaj fakt, że pończochy są niewidoczne pod ubraniem oraz sprawiają, że drobne niedoskonałości zostają właściwie ukryte, zmodelowane. 

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

spot_img

Najnowsze artykuły

Przeczytaj również