Dziecko3 sprawdzone pomysły na super zabawę z dzieckiem

3 sprawdzone pomysły na super zabawę z dzieckiem

Twoje doskwiera nuda w domu? Zabawa w chowanego nie sprawia mu już tyle radości, gdyż zna na pamięć każdą kryjówkę? A może nie chce już korzystać ze swoich zabawek? Najwyższy czas, aby spróbować czegoś nowego! Poznaj 3 pomysły na zabawę z dzieckiem, które dostarczą zarówno mu, jak i Tobie mnóstwo radości.

Ciastolina własnej roboty

Ten sprawdzony sposób na stymulację dziecięcej wyobraźni i wielogodzinną zabawę na pewno Was zachwyci. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą olej, mąkę, wodę, sól oraz barwnik jadalny, by stworzyć prawdziwą, własnoręczną ciastolinę. Jeśli dodasz do niej nieco cynamonu, sprawisz, że dodatkowo będzie pięknie pachnieć, a gdy wsypiesz tam nieco brokatu – no cóż… Powstanie najprawdziwsza „magiczna ciastolina”, prosto z krainy wróżek!

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak działa ta fantastyczna „zabawka” oraz ile twórczych pomysłów może zostać dzięki niej uwolnionych i zrealizowanych. Warto zaznaczyć, że ciastolinę najlepiej przechowywać w lodówce, a czas jej trwałości to mniej więcej 3 dni.

Poszukiwanie skarbów

Najpierw ukryj w domu jakąś bardzo małą rzecz np. piłeczkę czy inny drobiazg. Następnie pochowaj wskazówki, gdzie znajduje się skarb albo literki, które razem stworzą wyraz naprowadzający na miejsce jego ukrycia. Teraz narysuj bardzo ogólny plan Twojego domu lub mieszkania. Zaznacz miejsca, w których ukryłaś kartki z literami albo poszlaki. Teraz wręcz dziecku mapę i niech stanie się piratem szukającym skarbu!

To od Ciebie zależy jak trudne będzie to wyzwanie oraz ile czasu Twoja pociecha będzie je wykonywać. Niemniej jednak, taka zabawa to fantastyczny sposób na zapewnienia atrakcji maluchowi na wiele godzin. Im bardziej tajemnicze będą wskazówki lub hasła, tym większa radość czeka malucha po odnalezieniu skarbu.

Domowy teatrzyk

Ta zabawa, poza czystą rozrywką ma też inną ważną zaletę – bardzo mocno pobudza dziecięca kreatywność. Im większa gromadka pociech, tym efekt będzie jeszcze lepszy, jednak nawet jedynak może bardzo dobrze poradzić sobie z tym wyzwaniem. Wystarczy, że w jego sztuce zagrają również maskotki, lalki lub wymyśleni bohaterowie. Zatem do dzieła – zróbmy niesamowite przedstawienie.

Na samym początku zakup strój dla dziecka z jego ulubionej bajki. Możesz zrobić taki sama, lecz nic nie zaangażuje malucha tak, jak możliwość wcielenia się w jego ulubioną postać z kreskówki czy filmu. Następnie podaruj dziecku jego nowy kostium i poproś, aby stworzyło dla Ciebie teatrzyk. Niech wymyśli bohaterów, dialogi oraz historię, zrobi próby, a następnie zaprezentuje przedstawienie przed całą rodziną. Taki piękny występ można nagrać, by potem do niego wracać i mieć wyjątkową pamiątkę na całe życie.

Wszystkie trzy zabawy dostarczą Twojemu dziecku wiele radości i pozwolą mu zapomnieć o nudzie na bardzo długi czas. Nieważne, czy zdecydujesz się ukryć w mieszkaniu skarb piratów, kupisz przebranie dla dziecka i zobaczysz przedstawienie, czy zrobisz dla niego magiczną ciastolinę – jesteśmy przekonani, że zapewnisz mu tym całe mnóstwo szalonej, ale bezpiecznej i kreatywnej zabawy.

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

spot_img

Najnowsze artykuły

Przeczytaj również